Aktualności

Aktualności prowadzimy na naszym profilu na FaceBook’u.

Radość na placu zabaw

Radość na placu zabaw

Wspólne zabawy to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale także nauka współpracy, dzielenia się i budowania przyjaźni.

Świat sprzętów elektrycznych

Świat sprzętów elektrycznych

Na ostatnich zajęciach zgłębialiśmy tajniki sprzętów elektrycznych obecnych w naszych domach. Podczas zwiedzania żłobka, dzieci miały okazję przyjrzeć się, jak działa pralka, czajnik elektryczny czy mikrofalówka. Na zakończenie zajęć wszyscy razem wykonaliśmy własną pralkę z kartonu, co było prawdziwą frajdą dla małych konstruktorów.

Motylki z naszych rączek

Motylki z naszych rączek

Dzieci stworzyły przepiękne prace plastyczne, a rezultatem ich twórczej pracy są urocze motylki powstałe z ich własnych rączek.

Obchodziliśmy Dzień Ziemi

Obchodziliśmy Dzień Ziemi

W naszym żłobku maluchy z zapałem uczyły się, jak ważne jest troszczenie się o planetę i jakie korzyści wynikają z ochrony środowiska dla przyszłych pokoleń. Razem stworzyliśmy piękne prace, które podkreślały istotność ekologii. Dzięki temu dzieci zyskały świadomość, że każdy z nas może pomóc w ochronie środowiska poprzez proste codzienne działania.

Kulinarne odkrycia w żłobku

Kulinarne odkrycia w żłobku

Dziękujemy piekarzom i cukiernikom za ciężką pracę! Na zajęciach mieliśmy okazję poznać tajniki ich rzemiosła i zobaczyć, jak powstaje pyszne pieczywo i ciastka. Obejrzeliśmy film edukacyjny, który pokazał nam cały proces produkcji oraz poznaliśmy jakie wypieki powstają spod ich pracowitych rąk. Liczyliśmy bułki, graliśmy w memory z obrazkami wyrobów piekarskich. Na koniec wykonaliśmy piękne czapki kucharskie.

Układanie puzzli

Układanie puzzli

Na zajęciach rozwijaliśmy umiejętności logiczne i manualne poprzez układanie puzzli. Układanie puzzli to doskonała forma aktywności dla dzieci, która uczy koncentracji, cierpliwości i rozwiązywania problemów. Maluchy świetnie sobie poradziły i udało nam się ułożyć wiele pięknych obrazków. Wspierając rozwój dzieci, zawsze staramy się, aby zajęcia były ciekawe i pełne atrakcji!

Poznajemy słonia i delfina

Poznajemy słonia i delfina

Na zajęciach poznaliśmy słonia i delfina. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu tych zwierząt. Cieszymy się, że mogliśmy rozszerzyć naszą wiedzę na temat dzikiej przyrody. Kto wie, co jeszcze odkryjemy na kolejnych lekcjach!

Obchodziliśmy Światowy Dzień Wody!

Obchodziliśmy Światowy Dzień Wody!

W naszym żłobku świętowaliśmy Światowy Dzień Wody! Przypomnieliśmy sobie, jak niezwykle ważna jest woda dla zdrowia, roślin i zwierząt. Uczyliśmy maluchy, że picie czystej wody to podstawa, a dodatkowo jest niezbędna do utrzymania higieny. Na zajęciach poznaliśmy także trzy stany skupienia wody i jakie mają właściwości.

Podróż w kosmiczną przestrzeń

Podróż w kosmiczną przestrzeń

W żłobku zawsze się coś dzieje! Na ostatnich zajęciach odkrywaliśmy tajemnice Układu Słonecznego. Maluchy z zaciekawieniem poznawały planetarną przestrzeń, a nawet stworzyły własne makiety. Przy użyciu lunet obserwowaliśmy niebo i chodziliśmy po kosmicznej drodze jak prawdziwi astronauci. I choć nie udało nam się jeszcze spotkać żadnego ufoludka, czekamy na kolejną ekscytującą podróż w nieznane!